Slavnostní zahájení 118. lázeňské sezóny v Jáchymově

V sobotu 25. května vstoupí první radonové lázně na světě do své již 118. sezóny.

Přijeďte se také podívat na místo, které navštívil československý prezident, první nositelka Nobelovy ceny i egyptský král.

V lázeňském parku zní hudba, kvetou rododendrony a všude vládne příjemná atmosféra. Tak by se dalo popsat zahájení lázeňské sezóny v Jáchymově, které se koná každoročně na konci května. „Obliba lázní a okolních Krušných hor roste, a tak jsme se rozhodli uspořádat slavnostní den pro co největší počet návštěvníků“, sdělila obchodní a marketingová ředitelka Kateřina Drymlová.

Na hlavní scéně, vedle oblíbeného Aquacentra Agricola, vystoupí mimo jiné kapela KVeen (Queen revival, Karlovy Vary) a stand up komička Ester Kočičková. Samozřejmostí budou stánky, občerstvení a zábavný program pro děti. 

Za pozornost bude jistě stát i naše expozice Prohlídkové štoly Astoria, která vám přiblíží místní hornické prostředí, aniž byste museli fárat 500 metrů pod zem.

A čím že jsou jáchymovské lázně tak unikátní?

Jedinečná radonová voda účinně pomáhá léčit nemoci pohybového ústrojí. Působí protizánětlivě a výrazně snižuje bolesti pohybového aparátu. Žádné z evropských lázní nemají tak vysokou koncentraci radonu v přírodní minerální vodě jako v Jáchymově. Díky tomu jsou naše lázně nejúčinnějšími radonovými lázněmi v Evropě.  „Ve spojení s odborníky na fyzioterapii pak dokážeme pacienty zbavit jejich bolestí“, dodává ředitelka Drymlová.

Kdo by chtěl vyzkoušet léčivé účinky zdejší vody, může přijet třeba do hotelu Radium Palace na týdenní pobyt Kúra na zkoušku a nebo si zaplatit balíček ambulantních koupelí. Jáchymov je ale stále oblíbenější i jako místo pro dovolenou či wellness víkend. Pokud hledáte místo, kde se do sebe znovu zamilujete, doporučujeme víkendovou Májovou romantiku a pro wellness pobyt je ideální hotel Astoria v centru lázní. Od tří nocí zde získáte zdarma vstup do protějšího Aquacentra Agricola, kde najdete unikátní saunový svět vybudovaný, jak jinak než v hornickém stylu.

Už víte, kam se vydáte?  Jáchymovské lázně jsou místem pro Vaše nezapomenutelné zážitky. 

Příloha: